27 28 29 30 31

A csoport meccsek után

2010.06.26. 10:49 Sergio Corbucci

Kialakult a legjobb 16 mezőnye, kérlek ne felejtsétek el küldeni a nyolcaddöntőkre tippjeiteket a wc10game@gmail.com címre.

Fontos megjegyezni, hogy a nyolcaddöntőktől a rendes játékidőben kialakult eredményekre adott tippeken dupla pontokat lehet szerezni, sőt, a hosszabbításban még plusz pontok is gyűjthetőek. Íme a szabályleírás mégegyszer:

Az egyenes kieséses szakaszban az előző világeseményhez képest komoly változtatásokat vezetünk be.Az egyenes szakaszban – a csoportmeccsekhez képest – DUPLA pontokért zajlik a küzdelem. Ezek szerint tehát a rendes játékidőben 0 (nincs találat), 2 (helyes tipp a meccs kimenetelét illetően), vagy épp 4 pont (helyes tipp a számszerű végeredményre) gyűjthető.
 Ezenkívül figyelembe kell vennie, hogy az egyenes kieséses szakaszban esetlegesen hosszabbítás, illetve tizenegyesek következhetnek, ha döntetlen egy mérkőzés végeredménye.
Nézzünk 1 példát erre: tegyük fel, h USA- Németország meccs lesz a 8 között. A csoportmeccsekhez hasonlóan tippelhetek H (Hazai, azaz itt USA) vagy V (Vendég, azaz német) győzelmet, itt azonban már 4 pont jár a pontos tippért, illetve 2 a győztes kilétének helyes megfejtéséért (vagy épp egy eltalált döntetlenért).
Döntetlen esetén jár tehát 4 pont a pontos eredmény eltalálásért, illetve 2 azért, ha döntetlen lett, de nem az általam megtippelt arányban (tehát ha 1-1et tippelek, de 0-0 lesz akkor 2 pontot kapok). A negyeddöntő mérkőzéseitől kezdve azonban aha a tippelő valamilyen döntetlen eredményt tippel, akkor 2 módon pluszpontokat szerezhet:
+1 pont jár azért, ha a tippelő eltalálja a hosszabbítás kimenetelét. Megmondja, h melyik csapat fog továbbjutni hosszabbításban, vagy épp döntetlent tippel és h tizenegyesek lesznek. Utóbbi esetben még 1 plusz pont szerezhető mégpedig így:
+ 2 pont pedig azért, ha a játékos megtippeli, h a rendes játékidő után a hosszabbításban sem lesz döntés, és megmondja, h melyik csapat nyeri a tizenegyes párbajt (tehát a hosszabbításban döntetlenre tippelők további 1 ponthoz juthatnak helyes megfejtés esetén).

Látható tehát, h akár 6 pont is szerezhető így 1 meccs alatt, ami jól hangzik, de azért elég nehéz megjósolni, h egy elődöntő pl. 2-2 lesz rendes játékidőben, a hosszabbítás is döntetlen marad, és tizenegyesekkel nyer pl. a Vendég csapat. FONTOS: a rendes játékidő után döntetlent tippelőknek már nem kell megmondaniuk a hosszabbítás gólarányát, csak az eredményt; ugyanígy a tizikre tippelőknek is „csak” a tizenegyesekkel nyerő csapatot kell megmondani, a gólarányt nem.